||~NBATR~||Basketbolun En Keyifli Adresi.
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
Allen Iverson Röportajı(Gerçekler!) Uyeols10
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
Allen Iverson Röportajı(Gerçekler!) Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Allen Iverson Röportajı(Gerçekler!)

2 posters
YazarMesaj
ByArda
Rookie

ByArda

Erkek
Aldığı Teşekkür : 0
Emek Puanı : 26518

Allen Iverson Röportajı(Gerçekler!) Empty
MesajKonu: Allen Iverson Röportajı(Gerçekler!)   Allen Iverson Röportajı(Gerçekler!) Icon_minitimeC.tesi Kas. 07, 2009 12:58 pm

ESPN Allen Iverson Röportajı Bölüm 1

Scoop Jackson: Bana geçen seneden bu yana hayatının nasıl olduğunu anlatır mısın?

Allen Iverson: Ne zamandan beri?

Jackson: Geçtiğimiz kasım ayından beri.

Iverson:Bana Denver'dan Detroit'e takas olduğumu söylediklerinde mutluydum. Mo (amcası ve menajeri) ile konuştum ve ikimiz de bunun iyi olacağını düşünüyorduk. Lakin bana Detroit'e gelmem ile ilgili söylenen şeyler aslında doğru şeyler değildi. Beni takıma almalarının bir sebebi olduğunu söylediler fakat söyledikleri o sebep hiç bir zaman gerçekleşmedi. Takıma geldiğimde herkesle iyi anlaşıyordum. Takımdakileri tanısam da uyum sağlamaya çalışıyordum. Sanırım Rip (Hamilton) sakatlandı ve yedi maç kadar üstüste kazandık ve her şey yolundaydı. Sonra Sheed (Wallace) sakatlandı, ben sakatlandım ve birkaç maç kaybettik. Sonra ben bir şeyler duymaya başladım, benim yedekten gelmem ve ilk beş başlamamam ile ilgili.

Jackson: Nereden duydun bunları, kulüpten mi?

Iverson: Kulüp içinden değil, bunları sokaklarda duyuyordum. Şimdi pek önemsemiyorum fakat sürekli duyuyordum ve bir gerçek payı olduğunu düşünmeye başladım. Sonra gidip onlarla konuştum, ve bana açıkça dediler ki: "Allen, biz seni yedek başlatarak sana ve senin kariyerine saygısızlık etmeyiz". Yüzüme karşı aynen böyle söylediler. Bundan sonra ben de bunu bir daha düşünmedim ve oynamaya devam ettim. Sonra bana gelip takım için en iyisinin Rip'in arkasından yedekten gelmem olacağını söylediler.

Jakcson: Sana böyle mi dediler?

Iverson: Evet. Bunu söyledikten sonra da eğer yedekten gelmezsem takımın benle oynamayacağını söylediler. Bunu duyduğumda kariyerimin en kötü sezonu olduğunu ve hayatımın en kötü hamlesini yaptığımı düşündüm. Bana kariyerime saygısızlık etmeyeceklerini, böyle bir şey yapmayacaklarını söylemelerinin ardından "Senle oynamazlar, Chuck" (Iverson'ın nicki "Bubba Chuck) dediler ve yemin ederim bunu hayatta sevdiğim herkesin üstüne alındım.

Jackson: Senle oynamayacaklarına inandın mı peki?

Iverson: Benle oynamayacaklarına inandım mı? İnanmak istemedim, buna gerçekten inanmak istemedim. Fakat bir şeylerin yolunda gitmediğini de biliyordum. Onların oyunuma bu kadar riayet etmeyeceklerini düşünmek istemedim. Aslında bana böyle yaptıklarında, yalan söylediklerinde bu beni kafalarında beni yedek soyunduracakları düşüncesine sevk etti.

Daha önce hiç kimsenin Allen Iverson'ın yedek soyunduracağını söylediğini duymadınız. Detroit dışında kimsenin "Allen Iverson yedekten gelmeli" dediğini veya kimsenin bunu söylemek istediğini duymadınız. Buna benzer herhangi bir şey yaşamadınız, bu ilk defa başınıza geliyor...Bak Jackson, sen bütün kariyerimi takip ettin ve Detroit'deki bu durum ortaya çıkana kadar kimseden benle ilgili böyle bir şey söylediğini duymadın. Şimdi herkesin kafasında bu var, herkes şimdi "evet, yedekten gelmeli" diye düşünüyor.

Öncesinde, kimse böyle düşünmezdi. Yani, Allstar takımında ilk beş çıkarken kendi takımımda yedekten mi geleceğim? (gülüşmeler). Kariyerim boyunca bulunduğum tüm takımlarda, Olimpiyat oyunlarında, allstar takımlarında ilk beş başladım. Bu yedekten gelmeyeceğim demem bencillik yaptığım anlamına gelmesin. Bu sadece hayatım boyunca alışık olmadığım, içinde bulunmadığım bir durum ve...

Jackson: Sana böyle olmayacağını söylemişlerdi?

Iverson: ...Bana böyle olmayacağını söylemişlerdi. Bununla da çok ilgisi var. Birisi sana böyle bir şey söylediğinde, hem de yüzüne karşı, buna inanırsın. Kendi kendine "Tamam, artık bunla ilgili bir şey düşünmeyeceğim, endişe etmeyeceğim" dersin. Bana yaptıkları açıklamanın ardından onlara: "Evet, takım için daha iyi olacaksa yedekten geleceğim lakin siz de ben de biliyoruz ki bu takım için daha iyi değil. Eğer bana söylediğiniz sebep geçerli ise evet daha iyi. Bana diyorsanız ki yedekten gelmezsem takımdakiler benimle oynamayacak, o zaman takım için bu daha iyi, çünkü böyle daha iyi oynarlar açıkçası." dedim.

Jackson: Sonra senin açından "ben nasıl adamlarla oynuyorum?" diye düşündüğün bir sorun oldu değil mi? Yani direk onlara karşı değil de...

Iverson: Evet doğru, onlara karşı değil de...Eğer bir baş antrenörseniz bunu önemsemek zorunda kalırsınız, benim bu oyuncularla birlikte oynamamı istememi sağlayan şeyin ne olduğunu, özellikle bana benle birlikte oynamayı çok istemediklerini söyledikleri anda. Mesela ben sakatlandığımda onların olmadığı vakit geleceğim, tedavimi olacağım ve oradan ayrılacağım diye düşünüyordum. Ben hiçbir zaman koçunun bana "oyuncular seni istemiyor" dediği bir takımda olmadım, anlıyor musun ne demek istediğimi? Bunları hep gizli tuttum, hiçbir şey söylemedim. Oyuncular ile ilgili kötü konuşan adam olmak istemedim çünkü.

Hala herhangi biri veya organizasyon ile ilgili söyleyecek kötü sözlerim yok, özellikle Joe Dumars ile ilgili. Onunla hiçbir zaman problem yaşamadım. O, sevdiğim ve saygı gösterdiğim sağlam bir insan. Benim Detroit'de yaşadığım problemlerin hiçbir zaman bir parçası olmadı. Fakat koç için benimle ile böyle konuşup bu şekilde sözünden dönmek...Şu ana kadar geçirdiğim en zor sezondu.
Nuggets
NBA Commissioner

NBA Commissioner
Nuggets

Erkek
Aldığı Teşekkür : 7706
Emek Puanı : 5749828

Allen Iverson Röportajı(Gerçekler!) Empty
MesajKonu: Geri: Allen Iverson Röportajı(Gerçekler!)   Allen Iverson Röportajı(Gerçekler!) Icon_minitimePtsi Mart 01, 2010 12:02 am

Ellerine sağlık Smile
https://nbatr.ace.st

Allen Iverson Röportajı(Gerçekler!)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-